Potrzebny kominiarz

 

Sprzęt kominiarski

Narzędzia pracy kominiarza

Firma nasza posiada nowoczesne specjalistyczne wyposażenie do kontroli przewodów kominowych i sprawdzania szczelności instalacji gazowej. Do narzędzi ,którymi posługujemy się w czasie pracy należą:

 

  • Graca kominiarska naramienna (tzw. żelazo) – nosi ją kominiarz przeważnie na lewym ramieniu. Służy ona m.in. do linowania przewodu komina dzięki swemu rowkowi na środku niej. Stosuje się ją również do ługowania, do wybierania sadzy, otwierania wyłazów dachowych.
  • Przepychacz (tzw sztolcówka) – służy do czyszczenia górnych otworów wycierowych oraz dolnych, stosuje się go do udrożniania przewodów, czyszczenia różnych kanałów, pieców, kotłów.
  • Lina kominiarska (zestaw linowy) – służy do linowania przewodu (czyszczenia kominów) jest to niezbędne narzędzie stosowane przez kominiarzy, można na niej zawieszać rożnego rodzaju narzędzia np. bolec, kulę kominiarską.
  • Worek kominiarski – jest to worek zakończony przeważnie prostokątną ramką, worek ten stosuje się do wynoszenia sadzy po czyszczeniu, wynoszenia gruzu.
  • Kluczyk kominiarski (gwiazdka) narzędzie, które kominiarz nosi przeważnie zawieszone na pasie, służy ono do otwierania drzwiczek wycierowych.
  • Lusterko – służy do sprawdzaniu prześwitu w przewodzie kominowych.
  • Kamera kominowa – nowoczesne narzędzie służące do sprawdzania przewodu (kominów) od wewnątrz, pomaga one w pracy kominiarzom lokalizując nieszczelności przewodu, oraz do sprawdzenia stanu przewodu od wewnątrz.
  • Anemometr – narzędzie służące do sprawdzania i obliczania ciągu kominowego, narzędzie stosowane w kontroli wentylacji.

Przepisy prawne

Poznaj przepisy prawne jakimi uwarunkowana jest nasza praca.

Firma

Zawód kominiarza powstał wraz z postępem technologicznym na świecie. Na początku spaliny wypuszczano na zewnątrz przez szczeliny w dachu. Kominy zaczęto budować już w IV wieku …

Kodeks etyczny Mistrza Kominiarskiego

Kodeks zawiera 6 zasad. Zatwierdzony Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Korporacji Kominiarzy Polskich dnia 27 sierpnia 2002 roku…

Wszystkim naszym Klientom -Dziękujemy za zaufanie i współpracę.

Strona do wynajęcia

Telefon stacjonarny: 52 374 16 69
Telefon komórkowy: +48 511 984 811